«БУДИНОК “СЛОВО”. НЕСКІНЧЕНИЙ РОМАН» – це історія про письменників та поетів "Розстріляного відродження". У 20-х роках XX століття за наказом Сталіна у Харкові збудували будинок, який згодом отримав назву "Будинок Слово". Тут під одним дахом зібрали найкращих представників української літератури, аби змусити працювати на благо радянської системи. Більшість з них ця система потім вбила.
Режисер та співавтор сценарію фільму Тарас Томенко розпочав роботу над фільмом понад десять років тому.
"Тоді ще був Янукович. Ми працювали у стіл, писали сценарій. Не було ніякої надії це зробити. Жоден з продюсерів не хотів братися за цю тему, це було немодно, нецікаво. Нікому не був потрібен Тичина, Сосюра. Це була наша реальність. Ми вирішили її змінити. Для цього було потрібно десять років часу", - говорить режисер на прем’єрі фільму.
Автори кіно занурилися в архіви, співпрацювали з літературними музеями, істориками і зробили спочатку документальний фільм про "Будинок Слово". Тому більшість подій вже ігрового фільму відтворені точно, а майже всі герої – реальні.
Микола Хвильовий, Лесь Курбас, Володимир Сосюра, Михайль Семенко, Майк Йогансен, Павло Тичина, Михайло Яловий, Григорій Епік – це далеко не повний список поетів, письменників і драматургів, які насправді жили і творили у "Будинку Слово" і яких ми бачимо у фільмі.
Мешканців сорока із шістдесяти шістьох квартир репресували – закатували, розстріляли, відправили у заслання. Як і у стрічці їх по одному забирали прямо з будинку. Переважно вночі. Обшуки, побиття, чорна машина, яка чекає у дворі. Драматурга Леся Курбаса звідти відправили у Сандармох, де у 1937-му розстріляли.
Фільм «Будинок "Слово". Нескінченний роман» розповідає реальну історію, як комуністичний рай перетворюється на комуністичне пекло.Це драма українських письменників доби “Розстріляного відродження”, яких зібрали під дахом одного будинку в Харкові та змусили працювати на благо системи. Фільм розповідає про те, як комуністичний рай перетворюється на справжнє пекло з репресіями, розстрілами, втраченими мріями та життями. Історія заснована на реальних подіях. Хвильовий, Курбас, Яловий — ми завжди пам'ятатимемо не тільки їх талановиті твори, але й трагічні долі.
Немає коментарів:
Дописати коментар